Rożek dla niemowlaka – czym kierować się przy wyborze?

Rożek dla pociechy to tzw. must have każdej wyprawki dla noworodka. To niezastąpiony otulacz maluszka, szczególnie przydatny podczas jego pierwszych miesięcy życia. Rożek nie tylko służy do usypiania, jest także praktycznym i niezwykle przyjemnym w dotyku podkładem do wykonywania rutynowych czynności pielęgnacyjnych. Chętnie sprawdzi się również w trakcie karmienia niemowlaka – ciepły i delikatny, działa uspokajająco na każdego maluszka. Czym kierować się przy wyborze rożka dla dziecka? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w artykule!

Rożek naturalnym otoczeniem maluszka

Pociecha, szczególnie podczas pierwszych dni, tygodni i miesięcy życia potrzebuje bliskości i ciepła – to zadanie dla rożków niemowlęcych, które aktualnie swoją oryginalnością i wysmakowanym gustem podbijają serca młodych rodziców. Samo akcesorium pełni bardzo ważne zadanie – wspomaga maluszka w adaptacji i odnajdowaniu się w nowym otoczeniu. Dziecko zawinięte w rożek czuje się bezpiecznie – to dla niego bardzo przyjazne środowisko. Dlaczego? Przez dziewięć miesięcy znajdował się w brzuszku mamy, która swoją skórą i ciepłem chroniła go i zapewniała mu bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. W związku z tym rożek jest namiastką wypracowanego otoczenia, w którym przez długi czas czuł się komfortowo i po prostu wspaniale.

Miękki czy usztywniany? Oto jest pytanie!

W ofercie naszego sklepu internetowego natkniecie się na różnorodne rożki. Pomimo tego, iż różnią się kategoriami, mają cechy wspólne! Wysoka jakość materiału,  aktualnie najmodniejsze wzory i kolory, przyjazne dla alergików – stawiamy na najlepsze rożki, ponieważ wiemy, jak to wspaniałe uczucie, związane z byciem rodzicem.

Rożki usztywniane charakteryzują się specjalną kieszonką. W jej środku znajduje się naturalna wkładka, dzięki której dziecko jest bezpieczne. To także komfortowe rozwiązanie dla rodziców, szczególnie uwypuklane w trakcie noszenia pociechy. Rożki dla niemowląt ze specjalną kieszonką sprawdzą się w pierwszych miesiącach życia dziecka, czyli wtedy kiedy rodzice poznają ruchy niemowlaka – czują się dość niepewnie, dlatego też tego typu asekuracja to bezpieczne rozwiązanie.

Rożki nazywane inaczej także beciki dla noworodków, te miękkie natomiast charakteryzują się nieobecnością specjalnej kieszonki, a co za tym idzie również usztywnianego wkładu. Tego typu akcesorium sprawdzi się, gdy maluszek już trochę podrośnie, czyli wtedy gdy główka stanie się wzmocniona (stabilna), a rodzice nabiorą wprawy.

Zapinany czy zawiązywany?

Rożki zawiązywane np. na kokardę, zapinane na rzepy lub zatrzaski są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Który w takim razie jest najbardziej funkcjonalny? Przy wyborze zapięcia warto kierować się rozsądkiem. Każde z nich charakteryzuje się innym działaniem, dlatego zakup ten należy przemyśleć. Rożki zapinane na szeroki rzep to szybkość – z nich możemy sprawnie odwinąć lub zawinąć niemowlaka. Dodatkowa możliwość regulacji przemawia na ich korzyść. Rożki zapinane na zatrzaski są bardziej czasochłonne, ale także bardziej stabilne. Rożki zawiązywane na kokardę natomiast sprawiają, iż maluszek jest bardzo dobrze otulony – zapewnienie ciepła niemowlakowi, szczególnie w pierwszych miesiącach życia to priorytet każdego rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla bezpieczeństwa, prosimy o akceptację polityki Google captcha Polityka prywatności and Warunki użytkowania.

Zgadazm się na warunki Google captcha (obowiązkowe).