Pościel do łóżeczka – na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Łóżeczko to dla dziecka jedno z najważniejszych miejsc – służy nie tylko do odpoczynku, ale również rozwoju i zabawy. Tam wsparty o stabilne szczebelki próbuje podnieść się i stanąć o własnych siłach. Tam również słucha kojącego śpiewu mamy i wciągających historii opowiadanych przez tatę. Tam kreują się marzenia, cele i szczęście. W nim wzrasta poczucie bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Łóżeczko okazuje się wielofunkcyjnym miejscem, które bez drobnych szczegółów nie byłoby sobą. Maskotki, karuzela, poduszeczka i kołdra – każdy detal ma znaczenie. Dziś w artykule podpowiemy, jaką pościel do łóżeczka niemowlaka wybrać i czym się kierować podczas jej selekcji!

Trzy złote zasady

Pościel dla dzieci, niezależnie od wieku, powinna być dobrana w odpowiedni sposób. Ważne, aby materiał, z którego została wykonana, był miękki. Niezależnie od pory roku pościel niemowlęca powinna zapewniać odpowiednią temperaturę dziecku – w związku z czym ciepło odgrywa równie istotną rolę co miękkość.

Bezpieczeństwo to kolejna zasada, jaką pościel do łóżeczka musi spełniać. Co kryje się pod tym wyrażeniem? Bezpieczeństwo oznacza, iż dziecko w miejscu rozwoju i relaksu nie powinno zostać narażone na różne bakterie i zarazki, w związku z czym pościel antyalergiczna okaże się strzałem w dziesiątkę. Ten detal niemowlęcego łóżeczka otula maluszka swoją delikatnością, miękkością i odpowiednimi materiałami, wykorzystanymi do jej wykonania, dlatego też nie warto oszczędzać na jego zakupie.

Pod lupą: materiał pościeli do łóżeczka

Zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniego koloru i wzorku pościeli dla swojego maluszka, weź pod uwagę najistotniejszy element tego produktu, czyli sam materiał. W tym przypadku sprawdzi się bawełna lub len, które stanowią 100% artykułu – bez żadnych domieszek, sztucznych materiałów. Pościel do łóżeczka musi być całkowicie naturalna. Bawełna i len jako surowce są również niezwykle praktyczne, wręcz wdzięczne. Otóż mogą być prane w  wysokiej temperaturze, dzięki czemu pozbędziesz się nie tylko uporczywych zabrudzeń, ale również wszelkich zarazków i roztoczy, ukrytych w zakamarkach pościeli. Co więcej, lekarze zalecają, aby pościel wymieniać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Pomimo utartych przekonań, iż do pościeli kładziemy maluszka czystego i wypielęgnowanego, okazuje się, iż to samo powietrze odpowiada za przenoszenie groźnych bakterii, które chętnie rozwijają się w długo niepranej pościeli.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby pościel niemowlęca była antyalergiczna. Same alergie w czasach współczesnych są tematem powszednim, a ich powszechność dosięga kolejne dzieci. W związku z tym warto przysłowiowo „dmuchać na zimne” i przy okazji zapewnić maluszkowi spokojny, bezpieczny sen.

Pościel bez wypełnienia czy pościel z wypełnieniem?

Aktualnie w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się pościel z wypełnieniem lub pościel bez wypełnienia. Otóż wypełnienie pościeli jest praktycznym rozwiązaniem, które można także uznać za wielofunkcyjne. Antyalergiczne, całoroczne i lekkie oprócz zapewnienia komfortu i odpowiedniej temperatury podczas snu, chętnie posłuży za matę do dziecięcych zabaw w przyjaznym, domowym otoczeniu.

Kiedy zdecydować się na poduszkę?

Okazuje się, iż lekarze zalecają, aby pomimo zakupu kompletu pościeli, które składa się zazwyczaj z prześcieradła, kołdry z wypełnieniem lub bez, ochraniacza oraz poduszki, do niemowlęcego łóżeczka nie wkładać poduszki. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszych tygodni życia maluszka. Główka noworodka powinna spokojnie odpoczywać na samym prześcieradle. Dlaczego? Lekarze twierdzą, iż to idealna pozycja dla dziecka, która odpowiedzialna jest za wspomaganie oddychania. Niemniej jednak poduszkę do łóżeczka możesz włączyć, jeśli pociecha trochę podrośnie.

Bezpieczny ochraniacz do łóżeczka

Kolejnym istotnym elementem, dopasowującym się do walorów estetycznych i funkcjonalnych jest ochraniacz. Przypięty wokół główki niemowlęcej zapewnia jej bezpieczeństwo, otula miękkością i stwarza wrażenie zbudowania małego domku. Ochraniacze do łóżeczek są odpowiedzialne za zapobieganie wystawiania przez maluszka psotnych i bardzo aktywnych rączek, które może narazić na nieumyślne złamanie.

Walor estetyczny

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępna jest pościel dla dzieci w różnych kolorach, które swoją stonowaną kolorystyką, podkreślają delikatność pociechy, przy okazji wpisując się do kanonu aktualnie obowiązujących trendów. Spokojne barwy pościeli odnajdą się wśród szalenie modnej bieli, szarości, bielonego błękitu czy pudrowego różu. Dzięki delikatnym zdobieniom, do dziecięcej przestrzeni wprowadzisz odrobinę szaleństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla bezpieczeństwa, prosimy o akceptację polityki Google captcha Polityka prywatności and Warunki użytkowania.

Zgadazm się na warunki Google captcha (obowiązkowe).