Oświetlenie w pokoju dziecka – co wybrać

Spać w efektownie zaprojektowanym i bajkowym otoczeniu, dostosowanym oczywiście do swojego wieku i upodobań lubi dosłownie każdy, niezależnie od tego, czy skończył 5 czy 50 lat. Dziś na rynku sprzętów oświetleniowych dla najmłodszych znajdziemy tak wiele niebanalnych i działających na wyobraźnię rozwiązań, że stworzenie dla dziecka przestrzeni rodem z baśni lub filmu rysunkowego nie powinno stanowić większego problemu. Z ponadczasowych pomysłów na lampy do dziecięcych pokoi, lamp o najbardziej skomplikowanych kształtach, wprost imitujących postacie, skorzystać mogą nawet dorośli pragnący wprowadzić nieco świeżego oddechu do swojej prywatnej przestrzeni, dla której sielski czas dzieciństwa wydaje się już dawno zapomniany. A przecież dzięki posiadaniu tego typu gadżetów we własnym domu każdy dorosły poniekąd ocala dziecko wewnętrzne w sobie. A ma ono bardzo silny wpływ na całe nasze dorosłe życie! Właściwie dobrana do pokoju dziecięcego lampa stanie się dla malucha symbolem magicznych chwil, spędzonych w swojej pierwsze, własnej, prywatnej przestrzeni. Co można wybrać spośród popularnych propozycji?

 

Duży, biały miś – Animal Lamp

Animal Lamp Miś duży biały

              Jeśli Twoje dziecko uwielbia oglądać bajki o tematyce życia zwierząt w zimnym klimacie, nie potrafi oderwać wzroku od wizerunku białego niedźwiedzia polarnego w swoich pierwszych książeczkach – koniecznie zdecyduj się na zakup lampy imitującej postać właśnie takiego przytulnego niedźwiadka. Charakteryzuje się ona niezwykle prostą konstrukcją, ale dokładnie odwzorowuje przytulnego miśka, do którego tulić się można całymi godzinami. Obudowa lampki wykonana jest z mięciutkiego silikonu, a światło emitowane może zmieniać swój odcień. Miś zatem może przybierać różne kolory! To prawdziwa gratka przed snem!

Link do produktu https://e-babystuff.pl/produkt/animal-lamp-mis-duzy-bialy/

 

Różowy grzybek od Flow Amsterdam

Lampka Nocna Grzybek Nuke Różowa

Są takie dzieci, które panicznie boją się przejść przez ciemny pokoik, nawet, jeśli wiedzą, że to przecież ich ukochane miejsce. Klasycznie zaprojektowana lampka dotykowa w kształcie grzybka jest jednym z wiodących produktów marki Flow Amsterdam. Wystarczy delikatne dociśnięcie grzybka, a już w jednej chwili pojawia się delikatna poświata świetlna. Jej miękkość jest dla dzieci niezwykle zachęcająca. Można na niej trzymać rozłożoną dłoń nawet wtedy, gdy się zasypia. Nie ma ryzyka zwarcia elektrycznego i oparzeń. Lampka ta może być zasilana za pomocą ładowarki lub kilku bateryjek. Znajdziemy tutaj możliwość zmiany trybu licznych kolorów.

Link do produktu: https://e-babystuff.pl/produkt/lampka-nocna-grzybek-nuke-rozowa/

 

Króliczek Miffy S jako strażnik dziecięcych snów

lampka miffy s

Tą lampkę wszystkie dzieci pokochają od pierwszego wejrzenia. Unikalny króliczek Miffy sprawdzi się w pokojach przeznaczonych zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Zasilany jest technologią LED, ale trzeba też zaznaczyć, że działa z zachowaniem trybu zaoszczędzenia dużych zasobów energii. Dzięki temu lampka może świecić przy łóżeczku dziecka przez całą noc, bez naszych obaw, że zapłacimy bajońskie rachunki za prąd. Umieścić ją można nie tylko przy łóżku, ale także na komodzie czy przy wejściu do pokoju. Światłem łatwo jest manipulować, zmieniając jego intensywność i stopień natężenia.

Link do produktu: https://e-babystuff.pl/produkt/lampka-miffy-s-mr-maria/

 

Przytul wieloryba od Flow Amsterdam!

Lampka Nocna Wieloryb Moby – Flow

Miękki w dotyku i pozbawiony ostrych kształtów oraz wykończeń wieloryb z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dzieciom spragnionym przytulania i czułości. Lampka może nie jest największa, ale nie można odmówić jej uroku. Wystarczy delikatnie poklepać wieloryba po grzbiecie, a już światło zmienia swoją barwę. To wspaniałe rozwiązanie na kształtowanie zmysłów sensorycznych u dzieci.

Link do produktu: https://e-babystuff.pl/produkt/lampka-nocna-wieloryb-moby-flow/

 

Przenośna lampka z motylkiem Skip Hop

Skip Hop Lampka nocna Zoo Motyl

Przyda się w sytuacjach, gdy do pokonania będzie długi, ciemny korytarz, a w domu nie będzie nikogo, kto mógłby nas odprowadzić do łazienki. Z tą lampką przy boku każde dziecko będzie się czuło bezpiecznie. Kształtem przypomina mały plecaczek, jest niezwykle wdzięczna i działa za pomocą wciśnięcia jednego, prostego przycisku. Uchwyt dostosowany jest do każdej dziecięcej rączki. Lampkę nosi się lekko i bezpiecznie w każdym miejscu. Teraz z duchów można się już tylko śmiać!

Link do produktu: https://e-babystuff.pl/produkt/skip-hop-lampka-nocna-zoo-motyl/

 

Cotton Balls – zespół lampek z przędzy bawełnianej

cotton balls

Wyglądem przypominają one nieco świąteczne bombki. Można je jednak aranżować w dziecięcej przestrzeni nie tylko na czas świąt, ponieważ są produktem na wskroś uniwersalnym i dostosowanym do ubarwiania każdego rodzaju wnętrza, niezależnie od mód i okazji. Wspaniale prezentują się w formie zawieszonej na okiennych firankach, można je ustawić także na parapecie okiennym w dziecinnym pokoju.

Link do produktów: https://e-babystuff.pl/producent/cottonovelove

 

Lampka Zazu – aktywowanie dźwiękiem

 

Zazu Lampka nocna Lou aktywowana dźwiękiem – szara

Najbardziej uniwersalna z lampek, stojąca na straży snu naszego dziecka. Zapala się zawsze wtedy, gdy dziecko jest niespokojne lub pobudzone, sugerując, że coś jest nie w porządku. Światło może być modulowane i przyjmować różne formy – od delikatnej do najbardziej intensywnej. Dzięki takiej lampce nie tylko dzieci, ale także rodzice spać mogą spokojnie i bez zbędnych trosk. Motyw sowy wykorzystany w lampce dodatkowo podkreśla jej atrakcyjność wizualną.

Link do produktu: https://e-babystuff.pl/produkt/produktlou-lampka-nocna-aktywowana-dzwiekiem-szara-zazu/

 

Przeczytaj także: Przydatne w samochodzie – co zabrać w podróż samochodem z dzieckiem?

Więcej produktów z kategorii Oświetlenie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla bezpieczeństwa, prosimy o akceptację polityki Google captcha Polityka prywatności and Warunki użytkowania.

Zgadazm się na warunki Google captcha (obowiązkowe).