Książki i poradniki dla rodziców

Wyświetlanie 1–24 z 30 wyników

Być dobrym rodzicem! czyli poradniki

Aby być dobrym rodzicem, nie wystarczy polegać jedynie na własnych instynktach i spostrzeżeniach. Nawet najczulsi i najbardziej nastawieni pozytywnie rodzice w kierunku nowoczesnego wychowywania dzieci popełniać mogą błędy, często nieświadomie. W ich szybkim eliminowaniu pomóc może fachowa literatura, także dostępna w naszym sklepie internetowym. Te książki i poradniki dla rodziców w każdym przypadku przygotowane zostały przez zespoły profesjonalistów, na co dzień funkcjonujących wśród rozległych dziedzin naukowych, na czele z psychologią, pedagogiką i sztuką motywacji. Dzięki ich wytężonej pracy i obserwacjom powstał cały szereg publikacji, dzięki których studiowaniu wychowanie dzieci na co dzień staje się jeszcze większą przyjemnością. Nowocześnie napisane książki dla mamy uczą świadomego rodzicielstwa. Każda mama z ich pomocą nauczy się stawiać granice, za dobre zachowania wyznaczać nagrody, mobilizować do poprawy zachowania w sytuacjach niepożądanych i negatywnych. Rozpiętość tytułów dostępnych w naszym sklepie internetowych pozwala także na to, aby tymi książkami zainteresowali się również ojcowie i pedagodzy na co dzień przebywający w otoczeniu najmłodszych.

Bogata oferta edukacyjna książek i poradników dla rodziców

Poradniki z naszej oferty pozwalają w określonym czasie rozwojowym dziecka wykryć nie zawsze pozytywne zachowania, pokrywające się z ustalonymi wcześniej normami. Takie książki dla rodziców, jak „NIE z miłości – Jesper Juul” uczą rodzica trudnej sztuki asertywności. Książka otwiera oczy na wiele spraw związanych z odmawianiem dzieciom tego, co w ich mniemaniu jest niezbędne do życia, a co według rodziców nie powinno stanowić priorytetu w życiu małego człowieka. Z kolei pozycja „Zamiast wychowania – o sile relacji z dzieckiem” otwiera rodzica na próbę porzucenia narzucania autorytetu w domu za pomocą siły. Autor pokazuje, jak zbudować w dzieciach poczucie własnej wartości od podstaw, nauczyć odpowiedzialności za własne postępowanie już od pierwszych lat życia, a także rozwiązywać konflikty między rówieśnikami w szkole czy na podwórku. Autor książki, duński pedagog, pokazuje za pomocą czytelnych przykładów, czym tak naprawdę charakteryzuje się mądra miłość do dziecka, pozbawiona siłowego narzucania mu wzorców i przykładów, jakie każdy dorosły przerabiał wcześniej we własnym domu. Tego typu książki dla mamy z pewnością poszerzą rodzicielskie horyzonty!

Skrzynka z narzędziami do wychowywania najmłodszych

Wiele książek poruszających temat wychowania najmłodszych rozpoznać można po chwytliwych tytułach. Jeśli przeglądamy książki i poradniki dla mamy – dużo uwagi warto poświęcić pozycji  „Dobra relacja – skrzynka z narzędziami współczesnej rodziny„. To kolejna z charakterystycznych pozycji poradnikowych, z których dowiedzieć się można, że każdy rodzic ma prawo do słabości i nie trzeba spełniać każdej wydumanej potrzeby naszego dziecka, aby poczuło się ono w pełni szczęśliwe. Książka ta uczy omijania różnorodnych działań, dzięki którym nasze dzieci owijają nas sobie wokół palca i sterują całą sytuacją w domu. Umowna „skrzynka z narzędziami” pokazuje każdej mamie szereg zjawisk i pojęć, dzięki którym można dziecko wychować na świadomą, pewną swojej wartości i empatyczną istotę, nieprzyzwyczajoną do tego, że tylko ono jest wyłącznie pępkiem całego świata. Z pomocą tej publikacji udaje się także obalić mit „rodzica konsekwentnego”, który w praktyce tak naprawdę przynosi więcej szkody, niż pożytku. Takie książki dla rodziców szybko sprawiają, że klapki spadają z oczu!

Prawidłowy wzorzec dla dziecka

Nasze dzieci zapatrzone są w nas od najmłodszych lat. Wielu rodziców nawet przez chwilę nie zastanowiło się, w jak szybkim tempie dzieci przejmują liczne nasze nawyki i przyzwyczajenia, nie tylko te pozytywne, ale przede wszystkim negatywne. Książka pt. „Rodzic jako przywódca stada – Jesper Juul” nakreśli systemy budowania relacji rodzinnych od podstaw, a także nauczy stawiania granic oraz podziału na obowiązki. Takie publikacje, jak „Szanujący rodzice – szanujące dzieci”, czy „Dodaj mi skrzydeł” pokażą rodzicom, jaką taktykę przybrać, by w dziecku wybuchnął pełen potencjał twórczy i stał się płynącym dynamicznie wodospadem, niosącym nasze dziecko naprzeciw marzeniom, by mogło spełnić je wszystkie i realizowało się w tym, co kocha najbardziej. Ciekawa także pod kątem edytorskim „Pozytywna dyscyplina – Jane Nelsen” pokaże, jak narzucić dziecku właściwy system zachowania bez konieczności podnoszenia głosu, krzyku i ciągłych awantur. Tak przygotowane książki i poradniki dla rodziców szybko pomogą uniknąć pułapek wieloletniego wychowywania, nierzadko okupionego ogromnym stresem.