Książki dla niemowlaków

Wyświetlanie 1–24 z 61 wyników

Dziecięcy kontakt z książkami zawsze procentuje na dalsze lata. Nie chodzi o to, aby od razu małe dziecko nauczyło się czytać, bo przecież jest to niemożliwe. Tu ważniejszy jest kontakt sensoryczny z wcześniej nieznaną materią, bowiem książki dla niemowlaków od strony technicznej wykonane są w bardzo specyficzny i nietypowy sposób. Nie mamy tutaj kontaktu z typowymi, papierowymi kartkami. Ważniejsze jest to, by książeczki posiadały specyficzną miękkość i rozwiązania kolorystyczne działające na wyobraźnię malucha. Przykładem książeczki zaprojektowanej w sposób nietypowy, a przez to ciekawy dla dziecka są karty kontrastowe czuczu. Są one zamontowane na kółeczku, dzięki czemu książeczkę można traktować w sposób obrotowy. Może być zabrana do samochodu, jeśli dziecko wraz z rodzicami wybiera się w daleką podróż, bez problemu można ją także zawiesić nad łóżeczkiem w taki sposób, aby ciekawskie rączki dziecka miały do poszczególnych karteczek swobodny dostęp. Dzięki kontrastowym kartom dziecko zapoznaje się z różnymi, odmiennymi materiami, zarówno ciepłymi, jak i zimnymi, miękkimi i bardziej chropowatymi w dotyku. Dzięki temu kształtują się jego zmysły.

 

Interaktywne książki dla niemowląt

 

Na uwagę jak najbardziej zasługują także interaktywne książki dla niemowlaków firmy Tiamo – Aktywna książeczka Miffy. Zaprojektowane zostały z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. W książeczkach tego typu odnajdziemy fragmenty oddziałujące na sposób myślenia naszego dziecka. Niektóre części książeczek po dotknięciu przyjemnie szeleszczą, gdzieś po drodze napotykamy na małe lustereczko, w którym możemy się przejrzeć, a jeszcze kiedy indziej mamy możliwość pobawienia się wmontowaną w książeczkę piszczałką lub grzechotką. Dziecko bawiąc się nietypową formą książkową może nauczyć się używać klasycznego zapięcia na rzep, bo właśnie w ten sposób książka się zamyka. Sensoryczne książeczki dziecięce mogą stosować dzieci, które skończyły trzeci miesiąc życia. Jeśli rodzic odczuwa taką potrzebę, może z łatwością zamontować książeczkę przy dziecięcym łóżeczku, czy nawet w samochodzie, przy foteliku.

 

Przyjemna kolorystyka książeczek dla niemowląt

 

Wszystkie książki dla niemowlaków w naszym sklepie internetowym wykonane są w pełni z ekologicznych i przyjemnych dla świata najmłodszych materiałów. Uwagę przyciąga ich pastelowa, niezwykle przyjemna dla oka kolorystyka. Istnieją także książki dla niemowląt, które po rozłożeniu i postawieniu w pionie stają się ozdobnymi, zabawkowymi formami 3D. Do takich książek należy edukacyjny pomysł projektantów, zatytułowany „Wesołe podwórko książeczka edukacyjna„. Znajduje się w tej książeczce zaprojektowane 8 odmiennych plansz – stron, a każda wykonana z innego materiału. Kontrasty kolorystyczne, szeleszczące powierzchnie, a nawet lustereczka i gryzaki sprawiają, że ta zabawka jest jedną z najbardziej unikalnych pośród produktów przeznaczonych dla wspierania rozwoju naszych dzieci. Dziecko może bawić się z ćwierkającymi ptaszkami, poznać przy okazji odgłosy natury. Prawidłowo stymulowany wzrok naszego dziecka za pomocą tej książeczki szybko nauczy je spostrzegawczości i reagowania na otaczający je świat. 

Książeczki kontrastowe lepsze od telewizji

Maluch kształtujący własne zdolności oraz umiejętności za pomocą kontaktu z książeczkami kontrastowymi z pewnością będzie odczuwać świat bardziej intensywnie, niż dziecko spędzające niepotrzebnie wiele godzin przed telewizorem, emitującym jedynie kakofonię irytujących dźwięków. Sensoryczne książki dla niemowlaków są wspaniałym pomysłem na prezent dla najmłodszego dziecka w rodzinie.