Książki dla dzieci od 3 lat

Wyświetlanie 1–24 z 113 wyników

Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym – rozwijamy miłość do książek!

Dzieci uczęszczające do żłobków i przedszkoli mają już wykształcone pewne cechy empatyczne, zdolność postrzegania świata i opisywania go słowami. Dalszy rozwój osobowości przyniesie określone i pozytywne wyniki, jeśli wychowywanie małych istot w dalszym ciągu zostanie poparte kontaktem z książkami dostosowanymi do wieku malucha. Nasz sklep internetowy prezentuje rozbudowaną ofertę dla dzieci w każdym wieku. Oprócz książeczek sensorycznych dla dzieci w wieku od 1 do trzech lat możemy polecić także szeroką gamę edukacyjną, jaką stanowią książki dla dzieci 4,5,6 lat. Dzieciom w tym wieku nie da się już wmówić niczego, a książeczki stosowane jeszcze kilka lat wcześniej wydają się im już nudne i wypróbowane. Trzeba więc postarać się o to, aby rodzic oraz przedszkolni wychowawcy kierowali dzieci w stronę książek bardziej rozwojowych, z nieco bardziej rozwiniętymi sytuacjami i historiami, dzięki którym jeszcze bardziej rozwinie się wyobraźnia. Historie przedstawiane w książeczkach dla sześciolatków umiejących już samodzielnie czytać muszą przemycać pewne uniwersalne wartości, nie nudząc przy tym i nie powielając mało ciekawych schematów.

Przedszkolne czytanie, czy ksiązki dla 4,5 i 6 latków

Bohaterką książeczek z naszego sklepu internetowego, którą od pierwszych chwil z pewnością pokochają wszyscy najmłodsi, jest Basia. Książeczki o przygodach Basi pokazują nam najbliższy świat dziewczynki także w wieku przedszkolnym, zmagającą się z codziennymi rozterkami. Tak jak w życiu innych dzieci – również u niej na świat przychodzi młodszy braciszek, z którym musi dzielić uwagę rodziców, z czego wynikają różne nieoczekiwane sytuacje. W jaki sposób przekonać się do opiekunki, której nie lubimy? Basia staje także przed zadaniami tego typu. Książeczki o przygodach tej niezwykle rezolutnej dziewczynki uczą rozwiązywania swoich pierwszych, maleńkich rozterek, a także pokazują jak ważna jest przyjaźń i empatyczne nastawienie do drugiego człowieka, choć z początku, z pozoru może się on wydawać naszym przeciwieństwem, niezdolnym do zaufania i zaprzyjaźnienia się. To idealne książki dla dzieci 4,5,6 lat!

Przedszkolak uczy się świata

Poznawanie otaczającego nas świata i obcych kultur w wieku kilku lat najlepiej zacząć od przeglądania kolorowych map, dostosowanych wprost do zdolności i wyobraźni dzieci. Ilustrowany atlas z kolorowymi mapami zabierze każde dziecko w najdalsze podróże po obu stronach globu. Dziecko może poznać egzotyczne zwyczaje, zobaczyć, jaka rzecz czy zjawisko jest najbardziej charakterystyczne dla terytorium danego kraju. W zestawie znajdziemy 51 map, które są bardzo kolorowe i które z łatwością można rozkładać. Odbywamy podróż po 42 krajach, odwiedzając tym samym 6 kontynentów. Wszystko to uzupełnia moc ciekawych i realistycznych ilustracji. Z pewnością tego rodzaju książki dla dzieci 4,5,6 lat wyzwolą we wszystkich najmłodszych miłość do geografii. Dziecko otworzy się bardziej na to, co będzie mogło w przyszłości zobaczyć poza granicami swojego kraju. To prawdziwa radość móc wychować prawdziwego obieżyświata jeszcze na długo przed tym, gdy zdecyduje się realnie wyfrunąć z domu!

Świat dinozaurów kontra świat roślin

Świat przyrody przyciąga nasze dzieci od najmłodszych lat, już podczas zabaw w przydomowych ogródkach. Dzięki pięknej książeczce ilustracyjnej „Botanicum” dziecko przestanie zadawać serię pytań w stylu „Skąd biorą się kwiaty?”, albo „Ile gatunków roślin rośnie na świecie?” W książeczce wszystko zostało ciekawie i niebanalnie wyjaśnione. Z pewnością tego rodzaju publikacja w niejednym dziecku wyzwolić może chęć rozwoju w dziedzinie botaniki. Po przeczytaniu tej książeczki oraz dokładnym przestudiowaniu kolorowych i niezwykle szczegółowych ilustracji żadna roślina na domowym podwórku czy w ogródku nie będzie miała przed dzieckiem żadnych tajemnic! Podobną książką jest zresztą „Dinozaurium„. Spodoba się ona zwłaszcza chłopcom odkrywającym w sobie zamiłowania odkrywców i archeologów. Na dużych planszach można szczegółowo przyjrzeć się najstarszym gatunkom zwierząt, kiedyś zamieszkujących naszą planetę. Zdecydowanie trzeba przyznać, że książki dla dzieci 4,5,6 lat skutecznie uczą szacunku do wiedzy.