Książki dla dzieci od 1 do 3 lat

Wyświetlanie 1–24 z 85 wyników

Książeczki dla kilkulatków – poznajemy wartość czytania!

Warto zadbać o to, aby od najmłodszych lat nasze dzieci miały kontakt z książką. Chyba każdego inteligentnego człowieka nie trzeba przekonywać, jak wiele zalet mają książki i co w praktyce daje nam czytanie. Dziecko zaznajomione od najmłodszych lat z książkami dostosowanymi do swojego wieku staje się bystrzejsze, bardziej otwarte na świat, ciekawe wszystkich zjawisk je otaczających, pogodniejsze i bardziej kreatywne w trakcie zabaw z rówieśnikami. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie całe serie niezwykle ciekawych i nowocześnie zilustrowanych książeczek. Edukacyjne książki dla dzieci 1-3 lat umiejętnie wprowadzą najmłodszych w świat literek i bajecznych ilustracji. Pierwszy etap obcowania z literaturą pora wreszcie rozpocząć! Rodzic czytający swojemu dziecku wybraną książeczkę do snu z pewnością sam zwróci uwagę na to, w jaki sposób zaprojektowane zostały ilustracje w dziecięcych publikacjach. Książeczki pełne są kolorów, przyjaznych kształtów oraz opisywanych historii, które w pamięci dziecka pozostają na bardzo długo. Do ulubionych historii z książeczek niejedno dziecko będzie chciało wracać niemal co wieczór przed snem!

Serie książeczek i indywidualne tytuły od 1 do 3 lat

W zależności od tego, jakie tytuły rodzic wybierze dla swojego dziecka, można zdecydować się na zakup książeczek przedstawiających pojedyncze historie (np. „Koala nie pozwala”, „Rok w przedszkolu” czy serie Kicia Kocia) lub na zebranie całej serii książeczek z określonymi, stałymi bohaterami historii uczących kolejnych zjawisk, wprowadzających dziecko w świat różnych tematów i problemów. Do takich serii zaliczyć możemy książeczki z cyklu „Hop Hop!”. Z ich pomocą można łatwo nauczyć się liczenia, a także poznać świat zwierząt. Edukacyjne książki dla dzieci 1-3 lat prezentują wybrane wzorce postaci pokazującym dzieciom wyjście z określonych sytuacji. Bohaterką książkową wprowadzającą do świata naszych dzieci może stać się popularna Kicia Kocia. Książeczki z jej opowieściami i przygodami biją wszelkie rekordy popularności, są bardzo rozpięte pod względem tematycznym, dlatego jak najbardziej warto zgromadzić całą serię.

Książeczka jako środek do poznania swoich własnych potrzeb

Serie książeczek z Kicią Kocią uczą dzieci różnych spraw, choćby asertywności („Kicia Kocia mówi NIE!„), przekonania do zdrowego jedzenia warzyw i owoców, a nie tylko słodyczy („Witaminowe przyjęcie”), poznawania świata rówieśników i dzielenia się z nimi („Kicia Kocia w przedszkolu„). Dzięki serii książeczek „Kicia Kocia i Nunuś” dziecko z łatwością przygotuje się do praktycznej nauki kąpieli, a nawet pierwszych podejść do siusiania i udawania się do łazienki. Wszystko podane w łatwy i wywołujący uśmiech sposób. Współczesne książki dla dzieci 1-3 lat mają za zadanie wspierać nie tylko rozwój ich wyobraźni, ale także postępy w nauce mowy. Jednym z głównych bohaterów książkowych pomagających naszym dzieciom tworzyć swoje pierwsze słowa jest Pucio. Z jego pomocą nawet najbardziej małomówne dzieci z czasem stają się prawdziwymi duszami towarzystwa w żłobkach czy przedszkolach, nie mówiąc już o rodzinnych imprezach, gdy wszyscy czekają na to, by najmłodsi członkowie rodziny pochwalili się swoimi pierwszymi, ulubionymi wierszykami i piosenkami.

Książeczki, które uczą, bawiąc

To prawdziwa wartość w życiu każdego dziecka. Nie ma mowy o tym, aby roczne czy dwuletnie dziecko odrzuciło miłość do książeczek już na starcie. Dziecko w tym wieku jest jak czysta kartka, którą rodzic ma za zadanie wypełnić czymś wartościowym i obiecująco rokującym na przyszłość. Właśnie książki dla dzieci 1-3 lat są solidnym zastrzykiem do dalszego rozwoju. Wykształcenie w dziecku zdrowego snobizmu czytania sprawi, że w dalszych latach, w przeciwieństwie do wielu swoich rówieśników, nie będzie uciekało przed książeczkami i unikało kontaktu z literaturą dostosowaną do własnego cyklu rozwojowego. Zabawa z naszymi książeczkami jest tym większą radością, że wiele ilustracji do tych publikacji stworzył szereg popularnych w swojej dziedzinie grafików. Dzięki ich pracy wszystkie książki zachowują unikalność i wysoką wartość artystyczną.