Jakie wybrać krzesełko do karmienia?


 Jedni rodzice nie wyobrażają sobie karmienia dziecka bez krzesełka do karmienia, inni uważają, że jest to zbędny gadżet, bez którego można sobie dać radę. Jak przy wielu produktach, które zostały stworzone z myślą o maluchach, decyzję determinuje wiele czynników, a jest ich całkiem sporo. Jeżeli należysz do grona rodziców, którzy uważają, że krzesełko jest czymś, w co chętnie zainwestujesz – koniecznie sprawdź, jak je dobrze wybrać.

Niezbędny czy niepotrzebny gadżet? Wielu rodziców, którzy zaczynają wprowadzać inne posiłki jak mleko matki, zastanawia się nad tym, czy wydać pieniądze i jakie krzesełko do karmienia kupić? Wybór nie jest prosty, bo rynek produktów dla dzieci jest bardzo duży i możemy go podzielić ze względu na firmy, ceny, funkcjonalność czy nawet design. Jednak w tym wszystkim nie wolno zapominać o najważniejszym – komforcie dla dwóch stron.

Najprostsze krzesełka do karmienia można zakupić za mniej niż 100 zł, te designerskie, zaawansowane konstrukcyjnie – nawet za kilka tysięcy. Wielu rodziców łapie się za głowę i zastanawia, jak można wydać aż tyle pieniędzy na zwykłe krzesło, które ma spełnić tylko jedną funkcję. Jednak przyglądając się funkcjom, zaawansowanej konstrukcji, nietrudno przekonać, że jednak warto wydać nieco więcej, jak się początkowo planowało.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka do karmienia?

W ofertach sklepów znajdziemy wiele propozycji – zwykłe foteliki do karmienia, leżaczki dla bobasów, które z czasem zmieniają się w miejsce do karmienia, czy nawet takie krzesełka, które rosną razem z dzieckiem nawet do 10. roku życia! Różnią się funkcjonalnością, wyglądem, a nawet rozmiarem, dlatego pierwsze na co zwracają rodzice to.. wielkość.

Jednak nie rozmiar ma znaczenie, a siedzisko, zabezpieczenia i dodatkowe opcje. Jak wiadomo, dziecko rośnie dynamicznie przez pierwsze miesiące swojego życia, dlatego należy zwrócić uwagę, czy siedzisko jest na tyle duże, że pomieści zmieniające się ciało malucha i zapewni komfort. Nie chodzi jednak o to, by już na starcie kupić duże, w którym dziecko będzie się „topić”, a takie, które będzie można regulować. Tace, nakładki, pasy do zabezpieczenia malucha – to już standard. Bo zaraz po komforcie dla dziecka (i rodzica, bo przecież ktoś musi umieścić dziecko w środku i później nakarmić), ważne jest bezpieczeństwo i łatwość w zachowaniu higieny tego przedmiotu. Jakie zatem krzesełka do karmienia polecamy?

Zapraszamy do zapoznania się z krzesełkami do karmienia, które są dostępne w naszym sklepie, dołożyliśmy wszelkich starań aby spełniły one Wasze oczekiwania.

krzeselko firmy childhome lambda

Krzesełko Lambda 2 Childhome

Gdy design przeplata się z solidną konstrukcją. Tak pokrótce można opisać krzesełko Lambda. Jest to propozycja, która rośnie razem z maluchem i zapewnia przy tym maksymalny komfort w użytkowaniu. Całe krzesełko do karmienia jest wykonane z drewna dębowego, a tym samym jest ciężkie, solidne i niweluje ryzyko przechylenia się. Zaletą produktu jest tacka i dodatkowa podkładka, którą można wyciągnąć po skończonym posiłku i szybko umyć.

Producent nie zapomniał o pięciopunktowych pasach bezpieczeństwaregulowaną wysokością siedziska i podnóżka, a proces ten jest zaskakująco prosty! Polecamy takie rozwiązanie dla dzieci od 6. miesiąca życia (o ile już są w stanie siadać samodzielnie), do momentu, aż rodzic nie uzna, że to czas na „dorosłe” krzesło.

 

 

krzeselko do karmiena oribel cocon

ORIBEL Krzesełko do karmienia Cocoon

 

To krzesło do karmienia może również spełnić funkcję leżaczka, wystarczy tylko przechylić, a maluch po zjedzonym obiadku, może oddać się w ramiona błogiego snu! Patrząc na ten produkt, możemy odnieść wrażenie, że producentowi zależało na oryginalnym designie, który przekona niezdecydowanych rodziców, choć funkcjonalności też nie można mu odmówić!

Zaletą krzesełka Cocoon jest wiele stopni regulacji. W wysokości możemy ustawić aż 6 stopni, dostosowując ją do rosnącego dziecka, można też zmienić nachylenie leżaczka w trzech płaszczyznach. Warto również dodać, że krzesełko do karmienia posiada praktyczny podnóżek, tackę z uchwytem na kubek czy miejsce na talerzyk ze stałym posiłkiem. Produkt zaskakująco łatwo się składa i nie wymaga noszenia, ponieważ można go pociągnąć – a poruszy się na kółkach.

Krzesełko Cocoon polecane jest dla dzieci już od 6. miesiąca życia do osiągnięcia 20 kg wagi (zwykle do 3 lat).

Krzesło do karmienia Evolu 2 – Childhome

Krzesło do karmienia Evolu 2 – Childhome

Evolu 2 to lekko zmieniona wersja bestsellerowego produktu od Childhome. Został nagrodzony przez różne organizacje, jak i samych rodziców, nie bez powodu. Krzesełko do karmienia intryguje swoim designem, ale również praktycznymi rozwiązaniami. Można je regulować na trzech wysokościach – pod stoliczek dziecięcy, stół jadalny czy nawet wysoką wyspę kuchenną. Pracujący plastik (z odpowiednimi atestami) i duże siedzisko pozwoli na karmienie dziecka od 6. miesiąca życia, aż do 6. roku!

Jednak, poza designem i wygodą, Childhome nie zapomniał o bezpieczeństwu w Evolu 2! Świadczą o tym pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, jak i możliwość dokupienia poduszki, aby zapewnić maksimum komfortu dla dziecka.

 

krzeselko do karmienia babybjorn

BABYBJORN – krzesełko do karmienia

Ostatnia propozycja krzesełka do karmienia! Babybjorn znane jest z solidnych konstrukcji, designu i zaawansowanych rozwiązań i takich tutaj nie brakuje.

Przede wszystkim, należy na początku wspomnieć, że podczas projektowania krzesełka, udział brali lekarze pediatrzy, aby upewnić się, że będzie ono ergonomiczne i pozytywnie wpływać na rozwój dziecka. Możemy zauważyć subtelne różnice między Babybjorn, a konkurencyjnymi krzesełkami – zaokrąglone siedzisko, aby dziecko siedziało prosto i komfortowo, doskonale dobrane wymiary dla potrzeb maluchów od 6 miesiąca życia do ukończenia 3 lat, a także bezpieczne rozwiązania (pasy bezpieczeństwa i blokady). Wyjmowane tacki, czy podnóżek to standard, ale też warto o tym wspomnieć.

W kolejnym naszym artykule przeczytasz o „Pierwszy posiłek – przydatne akcesoria

Jak widać, wybór jest duży, rozwiązań jeszcze więcej – dlatego mamy nadzieję że nasz mini poradnik okazał się pomocny w zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla bezpieczeństwa, prosimy o akceptację polityki Google captcha Polityka prywatności and Warunki użytkowania.

Zgadazm się na warunki Google captcha (obowiązkowe).