Baldachim do łóżeczka – współczesny kreator snów i wnętrz

Baldachim. Rzecz, dzięki której przenosimy się w odległe, egzotyczne miejsca. Materiał, poprzez który docieramy do Bliskiego Wschodu. Kreator wspaniałych snów. Subtelny aktor, który tajemniczo aranżuje wnętrze. Chętnie odnajduje się w przestrzeni zamieszkiwanej przez małą, uroczą istotkę. Dla dziewczynek to spełnienie marzeń – pokój, w którym znajduje się baldachim, przywodzi na myśl bogatą komnatę księżniczki. Jak zaaranżować kącik, w którym pierwszoplanową rolę odegra baldachim? Podpowiadamy w artykule!

Romantyczna, acz praktyczna rola baldachimu

Baldachim z początku jedynie kojarzył się z przestrzenią romantycznych dusz. Projektanci wnętrz chętnie zagospodarowali nimi wnętrze przeznaczone dla gości czy sypialnię małżonków. Wreszcie jednak materiał ten dotarł do wrót dziewczęcego pokoju.
Same baldachimy pełnią funkcję dekoracyjną. Niemniej jednak są również odzwierciedleniem praktycznych dusz. O ile we wnętrzu zamieszkiwanym przez dorosłych, funkcjonalność ta może nie być tak bardzo widoczna, o tyle już w dziecięcej przestrzeni praktyczność wysuwa się na pierwszy plan.

Naturalność baldachimu do łóżeczka

Myśląc o pokoju niemowlęcym lub zamieszkiwanym przez starszaka, stawiamy na wizję przytulności, która chętnie współgra z naturalnością, ciepłem i radością. Otoczenie dziecka ma na celu wzbudzać pozytywne emocje, dzięki którym zachowamy prawidłowy proces rozwoju maluszka. Maksymalna praktyczność tuż obok naturalności i ciepła pełni szalenie istotną funkcję. Opieka, pielęgnacja pociechy, a nawet sama zabawa powinna wręcz razić funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni.

Najważniejszymi elementami w pokoju małego superbohatera czy uroczej księżniczki są oczywiście meble. Te powinny zostać dopasowane do kolorystyki, którą pragniemy uwypuklić poprzez zastosowanie odpowiednich farb i innych elementów, potocznie nazywanych bibelotami. Świetnym wyborem na pewno będą tu meble bellamy

Baldachim dla dziewczynki to nie tylko materiał i barwa, to także przedmiot, który budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy wzburzą się i zaczną długą rozprawę o zbyteczności tego typu produktów. Zwolennicy natomiast stwierdzą, iż baldachim ma więcej zalet niż wad. Jak jest naprawdę?

Baldachim dla dziewczynki – pokój pełen marzeń

Baldachim faktycznie potrafi przyciągnąć wzrok postronnych obserwatorów. Patrząc na efekt finalny dziecięcego pokoju poprzez pryzmat baldachimu, dochodzimy do wniosku, iż ten naprawdę staje się kreatorem niezwykłej, tajemniczej atmosfery.
Co więcej, dzieci uwielbiają przebywać w tak intymnym miejscu, w którym tworzą się fantazje. Baldachim odgradza dziecko od rozpraszających elementów np. świecących zabawek. Wprawia maluszka w błogi, spokojny nastrój. Sprzyja wyciszeniu, tworzy otoczkę bezpiecznego i przytulnego miejsca. Co za tym idzie, baldachim to świetny kompan snu.

Baldachim Cotton&Sweets

Ponadto baldachimy fantastycznie odnajdują się w małym wnętrzu. Potrafią wydzielić ważne strefy pokoju dziecięcego – oddzielenie części sypialnianej od tej, służącej do zabawy sprawi, iż zagospodarowanie przestrzeni stanie się… dziecinnie proste.

Z czym łączyć baldachim do łóżeczka?

Wszystko zależy od koloru baldachimu. Do aktualnych trendów należą te utrzymane w spokojnej, stonowanej kolorystyce. Warto więc wziąć pod uwagę pudrowy róż, mleczną szarość czy jasny błękit. Baldachimy świetnie współgrają z innym, również szalenie modnym materiałem. Drewno, a co za tym idzie bardzo popularny styl skandynawski, fantastycznie odnajduje się w dziecięcej przestrzeni.  Wszystko się ze sobą łączy w spójną całość, jest bardzo subtelne i nastrojowe. Haftowane, delikatne i przezroczyste materiały, ukryte pod dekoracyjnymi wstążkami, zadbają o ciekawe aranżacje baldachimu. Tego typu upięcia sprawią, iż dziecko w ciągu dnia może swobodnie poruszać się po swoim pokoiku.

Polecamy także zapoznać się z naszą ofertą na:  łózko domek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla bezpieczeństwa, prosimy o akceptację polityki Google captcha Polityka prywatności and Warunki użytkowania.

Zgadazm się na warunki Google captcha (obowiązkowe).